• Doğalgaz Acil İhbar Hattı : 187
  • Tel : 444 0 187
  • Whatsapp : 0552 187 0 187
  • Bip : 0538 882 91 91

Dünya Devleri ArasındayızAhlatçı Holding A.Ş. ve ÇEDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet AHLATÇI, Anadolu'nun en büyük 170 şirketi arasında bulunan Hattuşa Enerji'nin Türkiye'de gaz ticareti alanında faaliyet gösteren 56 toptan satış şirketi içerisinde merkezi Anadolu'da bulunan tek şirket olduğunu belirterek "Çorum'u dünya devleri ile aynı kulvarda koşturmanın sevincini yaşıyoruz" dedi.

Çorum Elektrik Dağıtım ve Doğalgaz Tic. A.Ş. (ÇEDAŞ) Olağan Genel Kurul toplantısında konuşan Ahlatçı; temel ilkelerinin daima evrensel ekonomik kurallar çerçevesinde ileri teknoloji kullanımını, verimliliği esas alan ama milli duyarlılıkları ve sosyal sorumlulukları da gözardı etmeyen "Vatansever" bir çizgi olduğunu dile getirdi. Dağıtım hizmeti verilen yerleşim sayısının 2014 yılı sonunda 18 iken 2015 yılında Osmancık, Alaca, İskilip, Çekerek ve Çerkeş ilçelerinin eklenmesi ile 23'e, 2017 yılında ise Sarıkaya, Akdağmadeni, Çardaklı, Sacak, Şabanözü, Taşköprü, Devrekani ve Eskipazar ilçeleriyle 35'e yükseldiğini bunlara ek olarak Yozgat, Kastamonu, Seydiler, Çankırı ve Karabük Organize Sanayi Bölgelerinin dağıtım hizmetlerinin de kurdukları şirketler tarafından yürütüldüğünü söyledi.

Hattuşa Enerji'nin doğalgaz satışında yıllık ortalama 425 milyon metreküplük satış hacmine ulaştığını dile getiren Ahmet AHLATÇI; "Tüm bölgeler toplamında 400 bin aboneye ulaşmış, 300 personel çalıştıran bir şirket grubuyuz artık. Anadolu insanını temiz ve ucuz enerjiyle buluşturmak için gerçekten hayırlı bir iş yapıyoruz. Bu her birimiz için başlı başına bir övünç kaynağıdır. Birbirimize karşı anlayış ve hoşgörümüzü, dayanışma ruhumuzu muhafaza ettiğimiz sürece doğruluktan, dürüstlükten, hakkaniyetten ayrılmadığımız sürece Allah'ın izniyle hep güçlenerek yolumuza devam edeceğimize inanıyorum" dedi.