• Doğalgaz Acil İhbar Hattı : 187
  • Tel : 444 0 187
  • Whatsapp : 0552 187 0 187
  • Bip : 0538 882 91 91

İlk Abonemiz Taşköprü Belediye Başkanı OlduTaşköprü Belediyesi ile KARGAZ A.Ş. arasında imzalan protokol ile hızlı bir şekilde tamamlanan işlemlerin ardından Taşköprü ilçemizde KARGAZ Abonelik Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi.


Camikebir Mahallesi İnönü Caddesi’nde başlayan programda ilk olarak KARGAZ AŞ. Genel Müdürü Kasım Kahraman, 2018 yılında Kastamonu-Taşköprü doğalgaz hattının döşenerek ilçe merkezinin büyük bir kısmının doğalgaza kavuşacağını kaydetti.

 “HERKESİN HAYAL DEDİĞİ ŞEYLERİ CENABI ALLAH BİZLERE NASİP ETTİ”


Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan ise; “Göreve geldiğim zaman hayalimdeki şey şuydu; Taşköprü önemli sanayi kuruluşlarını kaybetmişti. Bu nedenle ilçemiz bir moral bozukluğu içindeydi. En büyük arzum bu çıkmazdan ilçemizi kurtarmaktı. Bu sihirli bir değnekle olmazdı. Dünyada ekonomik olarak artık devletin yatırım yaparak o şehri geliştirme algısı değişti. Dolayısıyla biz kendi dinamiklerimizle ayağa kalkmalıydık. Bunun için bu ilçenin temel sorunu olan göçünü durdurarak nüfusun burada kalmasını sağlamalıydık. Herkesin hayal dediği şeyleri Cenab-ı Allah bizlere ekibimle birlikte bir bir nasip etti. Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Hükümetimiz, Milletvekillerimiz ve teşkilatımızın destekleriyle ilçemiz için büyük önem arz eden Hasanlı Göleti içme suyu projesinde sona geliniyor. Ayrıca işsiz kardeşlerimizin iş sahibi olmaları için Organize Sanayi Bölgesi’nde son aşamaya geldik. Firma geldiğinde benim yerimi göster dediğinde yer tahsisini yapabiliyoruz. Yine 2017 yılında hedeflediğimiz, vatandaşa yol haritamız olarak gösterdiğimiz işlerimizin başına doğalgazı almıştık. Birlikte olduğumuz bazı arkadaşlarımız ve özellikle muhalif olan vatandaşlarımız bu hayal görüyor diyerek naralar attılar. Bugün yaşadığımız hadiseyle bunların hayal olmadığını herkese gösterdik. Ben Taşköprü’nün bir evladı olarak hiçbirinize yalan bir şey söylemediğimi de göstermeyi Cenab-ı Allah bana nasip etti. Ona binlerce kez şükürler olsun diyorum. Bu vesile ile ilçemizin doğalgaza kavuşmasında büyük pay sahibi olan değerli Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere, Başbakanımız, Hükümetimiz, Milletvekillerimiz, İl ve İlçe Teşkilatımız ile Botaş ve KARGAZ yetkililerine ilçe halkım adına teşekkürü bir borç biliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Taşköprü’de ilk doğalgaz abonelik sözleşmesi Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan ile Kargaz Genel Müdürü Kasım Kahraman arasında imzalandı. Ardından ise KARGAZ Doğalgaz Abone Başvuru Merkezi açılış kurdelesi kesildi. Programın sonunda vatandaşlara ikramlarda bulunuldu.